středa 9. ledna 2013

TIP #7 Australian Open Q - Min @1.860 vs Keothavong

OK 7-5 7-5 Průběh zápasu

Anne Keothavong je hráčka, na jejíž útočný tenis se moc hezky kouká, pokud se jí daří. Bohužel pro ni však pochází z Velké Británie, což je z nějakého záhadného důvodu kus světa, kde se rodí hráči s velmi křehkou mentalitou, a Anne není výjimkou. Při pohledu do jejích výsledků si lze všimnout nápadně vysokého počtu zápasů, kde vyhrála první set, ale zápas přesto prohrála, a s tím související nízké úspěšnosti v třísetových zápasech či tiebreacích. Jakmile je před ní důležitý bod nebo úsek zápasu, něco se jí přepne v hlavě a její pohledná hra se mění v přehlídku chyb a sebedestrukci. Několik nejlepších kousků z loňské sezóny je pod odkazy níže.

Poměrně spolehlivě u ní platí, že čím většího turnaje se účastní, tím větší kolaps visí ve vzduchu. Grandslamy loni opouštěla po výsledcích 2-6 0-6, 1-6 1-6, 1-6 2-6 a 0-6 ret., rok předtím zas prohrála na Australian Open z vedení set a break, stejným způsobem skončila i na French Open, na Wimbledonu nepřekážela Petře Kvitové při cestě za titulem a na US Open vedla proti Scheepers 5-2, aby pak prohrála 7 gemů v řadě i zápas. A šlo by pokračovat i dál, ale byl by to stále ten samý příběh. V letošní sezóně zatím stihla ztratit set s 14letou Xu, která je v žebříčku na pozici 1109 a pak proti Peng neproměnila dva breakbally za stavu 3-1, což způsobilo, že prohrála 11 z následujících 12 gemů. Prostě se to nedá léčit.

Američanka Min je vítězkou juniorky na US Open 2011, na okruhu WTA se však zatím výrazněji prosadit nedokázala a dnes na ni čeká třetí pokus v kvalifikaci grandslamů. Jde o hráčku nevelkého vzrůstu (168cm), která sází na kvalitní pohyb a obranu, což by mohl být ideální recept, s ohledem na nekonzistenci soupeřky a vítr, který zmiňovala včerejší dávka kvalifikantů.