středa 30. ledna 2013

TIP #21 Eilat ITF QF - Smitkova @1.730 vs Kremen

KO 3-6 6-1 1-6

Tereza Smitková si v týdnu připsala svou 3. a 4. kariérní výhru proti soupeřkám z TOP200, když nejprve porazila hvězdičku loňské ITF sezóny Zaněvskou a pak zkušenou mladici Larcher de Brito. Klíč k jejímu úspěchu je razance a při 180 cm výšky i servis, což je zřejmé ze statistik aktuálního turnaje: průměrně 75 % vyhraných prvních servisů, 54 % vyhraných druhých servisů a celkem breakbally proti jejímu servisu 7/21 v pěti zápasech. Běloruska Kremen je naopak klasickým retrívrem s méně dominantní hrou, což jí přineslo největší úspěchy na antuce. Na turnaji: průměrně 66 % vyhraných prvních servisů, 52 % vyhraných druhých servisů a celkem breakbally proti jejímu servisu 15/34 v pěti zápasech. Včera si připsala největší skalp své dosavadní kariéry, když porazila nikterak excelentní hardařku, ale výrazně zkušenější Mayr po výsledku 0-6 6-4 7-6(6). Ve třetím setu ztratila vedení 5-2 a potřebovala 4 mečboly, ale po necelých třech hodinách postoupila do čtvrtfinále. Poztrácené fyzické i mentální síly by jí mohly chybět proti Smitkové, kde to bude znovu boj s lepší soupeřkou.