čtvrtek 14. února 2013

TIP #41 Doha R16 - Ivanovic +5 @2.120 vs Radwanska A.

KO 1-6 6-7(6) Průběh zápasu

Hra Radwaňské postrádá syrovou razanci, ale díky tomu, že drží míček nízko a hluboko v kurtu a k tomu přidá nějakou tu finesu, dokáže eliminovat mnohem nebezpečnější soupeřky. Za ideálních podmínek je její hra strojová a téměř bez chyb, ale problém nastává, když podmínky ideální nejsou. Konkrétně vítr se v minulosti ukázal jako výrazný nepřítel její hry. V letošním roce narazila ve větrném zápase na Australian Open na Bobusic (7-5 6-0), která nebyla daleko od zisku prvního setu. V Sydney porazila Vinci až po boji (6-4 7-5), v Aucklandu proti Hampton nebyla lepší hráčkou, ale ještě vítězství vydolovala (7-6 7-6). Vítr zmiňovala i loni při prohře s Vinci na US Open (1-6 4-6) či po vydřeném vítězství nad Stephens v Cinncinati (6-1 4-6 6-4). V tradičně větrném Eastbourne prohrála s Pironkovou (2-6 4-6). Ze stavu 3-5 ve třetím setu utekla proti Wozniak v Dubaji (6-1 6-7 7-5) a tvrdě bojovat musela i proti Mattek-Sands na Australian Open (6-7 6-4 6-2). A i ve včerejším větrném zápase proti Rodionovové nabízela až příliš mnoho krátkých a atakovatelných míčů. Dnes má být podle předpovědi největrnější den celého týdne a na druhé straně kurtu bude stát Ivanovic. U ní to není otázka toho, zda má dostatek tenisových zbraní k poražení soupeřky jako je Radwaňská, ale pouze, jak ten konkrétní zápas unese psychicky. S ohledem na výše řečené má však dobré podmínky k tomu, aby zápas udržela vyrovnaný a třeba ho i vyhrála.