úterý 26. února 2013

TIP #62 Florianopolis R16 - Cepelova @2.380 vs Beck

OK 7-6(6) 6-4 Průběh zápasu

V analýze zápasu Beck proti Erakovic bylo zmíněno, že Beck nepatří k úplně mentálně silným kusům a v samotném zápase se to naplnilo, když nejprve málem prohrála 1. set ze stavu 5-1 a pak nevyužila několik šancí včetně matchballu, což ji stálo výhru v zápase. I v prvním kole ve Florianopolis proti hráčce 4. stovky žebříčku Alves předvedla rozporuplný výkon, když po dominantním prvním setu začala více chybovat a především při breakballech (1/13 ve druhém setu) volila prapodivné údery. Ve třetím setu dostala soupeřka křeče a ač nemohla běhat, zápas dokončila. Slovenka Čepelová se stejně jako Beck nachází ve fázi kariéry, kdy přechází mezi juniorkami a ženami a zatím se s touhle změnou vypořádává lépe. Narozdíl od Beck v drtivé většině případů poráží hráčky, které by papírově porážet měla a k tomu přidává cenné skalpy favoritek, což bude mít základ především ve větší psychické odolnosti (za poslední rok vyhrála 22 z 29 třísetových zápasů). Čepelová vede v H2H 2-0 (+ 1-2 v juniorech) a měly by pro ni hovořit i podmínky, protože výsledky Beck jsou především z haly.