pátek 22. února 2013

TIP #58 Memphis SF - Erakovic @2.120 vs Voegele

OK 6-2 6-4 Průběh zápasu

Voegele včera zaujala jednoznačnou výhrou nad Watson, ale protože soupeřka už dva dny před zápasem zmiňovala, že po maratónském zápase s Voskobojevovou má celé bolavé tělo a následně odehrála další třísetový zápas s Hlaváčkovou + debl, lze předpokládat, že nebyla v úplně konkurenceschopném stavu. V předešlých zápasech pak Voegele ukázala svou tradiční tvář - kvalitní hráčka na tenhle typ povrchu, ale její zápasy často provází mentální kotrmelce. Proti Soler-Espinose vedla 5-2*, aby nakonec set zachraňovala ze stavu 5-6* a 6-6(0*-3). Proti Feuerstein prohrála první set a druhý set neodservírovala za stavu 5-3. Právě mentální odolnost je jedním z důvodů, proč se nikdy výrazně neprosadila na okruhu WTA (29-44 v hlavní soutěži). Do semifinále turnaje WTA se probojovala podruhé - první pokus v Portoroži 2009 byl neúspěšný (1-6 2-6 vs Errani). Pokud je řeč o mentálních kontrmelcích, i Erakovic v týdnu nacvičovala zajímavá čísla. Proti Beck utekla z matchballu a v zápase s Arvdisson prohrála druhý set, byť ve zbytku zápasu dominovala. Dnešní zápas pro ní bude sedmé semifinále turnajů WTA, v těch předešlých šesti dokázala dvakrát postoupit, dvakrát v hale a dvakrát z pozice outsidera proti Paszek resp. Dushevině. Právě zkušenost s tlakem velkým zápasů (a třeba i H2H) by měla favorizovat Erakovic.